Kdo je ministrant

Slovo ministrant vzniklo z latinského slova ministrare, tj. sloužit. Ministrovat znamená sloužit Pánu Ježíši. Slovo je příbuzné se slovem ministr. A být ministrem něco znamená. Nejedná se tedy o službu jako něco podřadného, naopak je to služba vznešená a také určité privilegium být nejblíže u oltáře.
    Papež Pius XII. v encyklice Mediator Dei píše: „K důstojné bohoslužbě nemálo pomáhá pečlivě vybrat spolehlivé a dobře vychované chlapce ze všech společenských vrstev, kteří budou chodit dobrovolně a rádi, a budou s horlivou pečlivostí sloužit u oltáře.Této služby si mají cenit i rodiče.
    Ministrování nekončí po mši svaté, ale pokračuje i potom. Nejen v kostele, ale i doma, ve škole a mezi kamarády nabízí ministrant svá ústa a ruce a sebe celého, aby sám Ježíš mohl dál přicházet mezi lidi, prokazovat jim dobro a vést je k dobrému Bohu Otci.
    Použijeme-li ještě naše srovnání s ministrem, nemůže ministr být ministrem jenom v úřadě. Reprezentuje svou zemi a to nese sebou také určité závazky a povinnosti. Podobně ministrant a každý křesťan reprezentuje Ježíše a svou zemi – nebeské království.

Pokud máš zájem být blízko oltáře a sloužit Bohu, budeme rádi, když rozšíříš a posílíš naše řady. Můžeš nás kontaktovat po mši svaté a nebo na níže uvedené adrese: farabrnokomin@seznam.cz

Dokumenty pro ministranty
Pro prohlížení je nutné mít nainstalovaný Adobe Acrobat Reader, který je volně ke stažení zde

Užitečné informace nejen pro ministranty